VRŠAC – RADNIČKI 102:92 (33:17, 18:23, 30:24, 21:28)

Centar Milenijum, sudije: M. Juras, Sedlar, Vlahović

VRŠAC: Simić 14, Janjić 10 (4 sk, 4 as), Dukić, Piterson 23 (10 sk), Nedeljković 7, Dženkins, Majstorović, Gazibegović 2, Dimić 13 (4 as), Živanović 9 (5 sk, 6 as), Jeković 18, Nikolić 6 (4 as).

RADNIČKI: Jovanović 13 (8 sk), Popović 9 (12 sk, 9 as), Dumić, Nedeljković 2, Dimovski 2, Stevanović 32 (4 sk, 6 as), Glišović, Katić, Veljović 9, Đorđević 25 (4 sk).

Vrščani su zasluženo slavili pobedu protiv oslabljenih Kragujevčana i propustili lepu priliku da nadoknade razliku kojom su poraženi u prvom delu sezone. Trijumf izabranika trenera Vladimira Lučića nijednog trenutka nije dolazio u pitanje, u najvećem delu utakmice prednost je bila dvocifrena, najveća je iznosila 22 poena (76:54).

Put ka petom prvenstvenom slavlju Vrščani su trasirali još u prvoj četvrtini koju su odigrali taktički besprekorno uz maksimalno požrtvovanje sa sjajnim napadačkim rešenjima. Piterson je bio nerešiva enigma za centre Radničkog i za deset minuta ubacio im je 13 poena uz 5 skokova od čega 2 ofanzivna. Do poluvremena razigrali su se Jeković, Živanović i Dimić, Kragujevčani su zahvaljujući dobrom zonskom presingu došli do daha, dobili drugu četvrtinu, ali ipak nisu spustili zaostatak ispod dvocifrenog (51:40). U trećoj četvrtini Vrščani su zaigrali u ritmu sa početka utakmice, stekli najveću prednost na utakmici i bilo je pitanje samo do koje razlike će stići do kraja. Međutim, najbolji pojedinac u timu gostiju, Stevanović, priredio je šuterski šou, pogodio je četiri trojke iz četiri pokušaja, vratio saigračima samopouzdanje i omogućio da izbore častan poraz. Vrščani su rutinski priveli meč kraju, posle dužeg vremena došli do „stotke“, imali veliki broj nadahnutih igrača i čak petoricu dvocifrenih strelaca. Drugim uzastopnim trijumfom na parketu Centra Milenijum pobegli su sa začelja i krenuli ka sredini tabele. Pre početka minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulim košarkaškim radnicima Lazaru Pantelići, Aleksandru Obrkneževiću i Marku Miljušu. B. Josimov Izvor KK Vršac