07.03.2020.
Pobeda Zemunaca u Novom Sadu

U poslednjoj ovosezonskoj utakmici pred svojim navijačima, Novosađani su poraženi od Mladosti i Zemuna. Po ko zna koji put, crveno – beli su odigrali vrlo dobro prvo poluvreme, ali u nastavku nisu mogli da isprate visok tempo i odličan šut (uz visok procenat ubačenih trojki) raspoloženih Zemunaca. Nakon uvodnih pet poena domaćih, gosti su uzvratili serijom 14:1 i održavali vođstvo do kraja prve deonice. U drugoj, Vojvodina je odigrala odlično u napadu, pogodila nekoliko šuteva za tri poena, te je na poluvremenu imala šest poena prednosti (49:43). Međutim, već u prvoj polovini trerće četvrtine gosti su supeli da preokrenu, pre svega odličnim šutem za tri poena. Raspucali su se Belić, Stefanović, pratio ih je Drešel i ekipa iz Zemuna je ponovo bila u vođstvu koju će, ispostgavilo se, održavala do kraja utakmice. Crveno – beli nisu imali snage i energije za preokret, te su bodovi otišli u Zemun. Izjave posle utakmice: Alek Kulundžić (Mladost): Dobra utakmica, dobar tempo. Mi smo ovu utakmicu dobili pre svega zato što smo imali više snage, pretrčali smo ih, naročito u trećoj četvrtini i na taj način smo napravili razliku koja nas je odvela do trijumfa. Dragan Jakovljević (trener Mladosti): Pronašli smo sbnage i motiva da odigramo solidan meč, jer posle nesrećnog poraza od Novog Pazara, bez obzira na ishod u poslednja dva kola završićemo na šestoj poziciji. Nisam zadovoljan kako smo odigrali prvo poluvreme. Očigledno je da su igrači potcenili domaće zbog pozicije na tabeli. Tek u drugom delu odigrali smo odgovornije, sa više energije i to je dalo rezultat. Zadovoljan sam kako su naši mladi igrači odigrali, posebno Matija Belić, koji izrasta u vođu ove ekipe. Nastavićemo da im dajemo šansu. Andrija Simović (Vojvodina): Čestitke ekipi iz Zemuna na zasluženoj pobedi. Mi smo, kao i uvek, dali sve od sebe, odigrali smo dobro prvo poluvreme, ali nismo imali snage da u visokom ritmu odigramo ceo meč. Nadtrčali su nas, pogotovo u trećoj četvrtini. Tu su napravili razliku koju su održali do kraja utakmice.Filip Socek (trener Vojvodine): Mladost je zasluženo pobedila. To je ekipa koja verovatno najviše u ovoj ligi trenira. To je i nas krasilo prethodnih sezona, ali zbog bolesti i povreda nismo bili u mogućnosti da radimo na visokom nivou i to se odrazilo na naše rezultate. U ovoj utakmici Mladost je pogađala otvorene šuteve, mi smo ih uglavnom promašivali i pobeda gostiju je logičan epilog. Drago mi je da su moji momci odigrali pošteno, borbeno i na tome sam im zahvalan. Izvor KK Vojvodina