29.02.2020.
Sloboda trijumfovala protiv dobre Vojvodine

Košarkaši Slobode i pored nešto lošijeg izdanja uspeli su da dođu do 20. pobede u sezoni (88:80). I pored toga što su praktično izgubili svaku šansu za opstanak u ligi gosti iz Novog Sada su pokazali veliku želju i borbenost, pred nešto više od 800 gledalaca u užičkoj sportskoj dvorani. Sloboda je ušla ležerno u meč, greške su se nizale, a gosti su preko raspoloženog Radulovića držali prednost tokom čitave prve dve

četvrtine. Bek Vojvodine pravio je velike probleme odbrani Slobode, koja je odolevala i na poluvreme se otišlo vođstvom gostiju (45:49). Kvalitet Slobode došao je do izražaja u 3. četvrtini, posebno su bili raspoloženi Tadić i Simović, a sa trojkama im se u 4. četvrtini pridružio i Foster.  Slobodu su do nove pobede predvodili Tadić sa 26 poena, Simović je dodao 21, Đorđević 11, dok je Simić osim 8 poena zabeležio i  13 skokova. Vojvodina je imala večeras raspoloženog Radulovića sa 29 poena i 9 skokova, međutim njegova odlična igra nije bila dovoljna da se savlada favorit. Sloboda je, stiče se utisak, i pored lošije igre došla do pobede, a Vojvodina pokazala da je mogla više od poslednjeg mesta na tabeli Košarkaške lige Srbije. Branko Radosavljević Izvor KK Sloboda