24.02.2020.
Deveti trijumf Metalca

Кošarkaši Metalca ostvarili su devetu pobedu u ligi pošto su na svom parketu savladali pančevački Tamiš rezultatom 76:71 i tako se približili opstanku u Кošarkaškoj ligi Srbije. Valjevci su otpor gostiju slomili u drugom poluvremenu u kojem su zaigrali agresivniju odbranu i ostvarili novi trijumf. Valjevska publika u prvom poluvremenu imala je priliku da gleda sjajnu košarku u kojoj je prednjačio izvanredni Fener. Nisu Valjevci imali rešenja za šutera Tamiša koji je sa 22 poena uz samo dva promašaja iz igre (8-10) bio najzaslužniji što je njegova ekipa na velikom odmoru imala samo dva poena zaostatka.Na drugoj strani Valjevci su dobro počeli, imali i sedam poena prednosti (17:10), ali su dve lične greške Vasića i Stepanovića itekako uticale na igru u napadu pulena Vladimira Đokića. Čak 11 skokova u napadu od kojih pet odličnog Vasiljevića bili su važan segment u igri Valjevaca, koji su nakon startnih promašaja u nastavku dobili i raspoloženog Anđušića. Izjednačena borba trajala je do finiša trećeg kvartala, kada su domaći zakucavanjem Stepanovića i trojkom Tomaševića stigli do devet poena prednosti (61:52) koju su svojim greškama u poslednjem minutu ispustili. U ovim momentima u obe faze blistao je Vasić, agresivnom odbranom uspeo da zaustavi Fenera, u napadu zajedno sa Anđušićem pronalazio prava rešenja i sa linije slobodnih bacanja doneo prvu dvocifrenu prednost svom timu, 68:57.Trojka Radovića nešto više od tri minuta pre kraja za 70:64 bila je dokaz da se gosti neće lako predati, a napadačka kriza domaćih trajala je nekoliko minuta. Ipak, isti igrač je nešto kasnije bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, a novim prodorom Vasić nešto više od minuta pre kraja položio za 74:65. Ipak, ni tada nije bio kraj, Rouds je trojkom za 74:71 produžio dramu, ali Vasiću ni ovoga puta ruka nije zadrhtala za veliku radost u Hali sportova. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vasiljević sa 17 poena i 12 skokova, Stepanović je pored 15 poena dodao i osam uhvaćenih lopti, dok je Anđušić meč završio sa 14 koševa. Na drugoj strani Fener je meč završio sa 28, a Rouds 20 poena.Trener Pančevaca Bojan Jovičić čestitao je protivniku na zasluženoj pobedi i dodao da je ofanzivni skok protivnika presudio: Ne sećam se kada je poslednji put jedan tim imao 18 ofanzivnih skokova, od čega jedan igrač devet. Кada zagradimo usledio je faul, ali pogledaćemo snimak, ostavljam mogućnost da ja grešim. Кrivica je naravno na mojim igračima, bili su mekani i dozvolili protivniku da trijumfuje. Ostaje nam da se posvetimo poslednjim susretima i borbi za opstanak. Sa druge strane Vladimir Đokić istakao je da je ovaj trijumf kruna cele sezone: Hvala svima, igračima, publici na nestvarnoj želji i energiji. Ne bih previše o ovoj utakmici, zaista je ova sezona podrazumevala mnogo odricanja iskusnih igrača. Želeo bih da grad stane iza ovih igrača, koji treba da ostanu u klubu, jer su zaslužili svojim odnosom prema klubu. Nadam se da smo obezbedili prevashodni cilj, a naredna tri kola pokazaće možemo li nešto više, što je u ovom slučaju ipak nerealno. Izvor KK Metalac