22.02.2020.
VAŽNA POBEDA NA DOMAĆEM TERENU

Nakon podviga u Čajetini, Dunav je vezao i drugu pobedu, savladavši  na svom terenu Napredak iz Aleksinca reultatom 100:88 (21:25, 27:27, 31:19, 21:17).

Gosti su na deobi sedme pozicije i na pragu plasmana u Super ligu a svoj kvalitet pokazali su i večeras u Staroj Pazovi. Tokom celog prvog poluvremena Napredak je bio u blagom vođstvu a najveću prednost imao je sredinom druge četvrtine (28:37). Iako je Dunav bio solidan u napadu, odbrana i skok nisu funkcionisali. Aleksinčani su pre svega  poenima za tri i skokovima u napadu kontrolisali rezultat ali košarkaši

Dunava nisu dozvolili da gosti steknu osetniju prednost do odmora. U drugom poluvremenu viđena je potpuno druga slika na terenu. Alasi su pojačali odbranu, iskontrolisali skok a proradio je i šut za tri poena. Nošeni podrškom sa tribina, igrači Dunava vrlo brzo preokreću rezultat u svoju korist i iz minuta u minut uvećavaju prednost. Pred kraj treće deonice Dunav je napravio dvocifrenu razliku a u istom tempu nastavili  su Banovčani i u poslednjoj četvrtini. Pet minuta pre kraja Dunav je imao maksimalnih +16 (94:78) i tada je bilo jasno da će drugi put ove sezone slaviti u duelu sa Napretkom. Još četiri kola ostalo je do kraja i tek predstoji velika borba u donjem  delu tabele. Naredno kolo igra se već u ponedeljak, a Dunav gostuje u Vršcu, u utakmici koja može mnogo odlučiti što se tiče konačnog plasmana za obe ekipe. Napredak u utorak dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav