11.01.2020.
POBEDA BEOGRADA U TRILER ZAVRŠNICI U MILENIJUMU

POBEDA OKK BEOGRADA U TRILER ZAVRŠNICI U MILENIJUMU

VRŠČANI VODILI U VEĆEM DELU MEČA, BILI DOMINANTIJI U SKOKU, ALI VELIKI BROJ IZGUBLjENIH LOPTI ODVEO U PORAZ

VRŠAC – OKK BEOGRAD 66:68 (17:11, 16:18, 14:23, 19:16)

Vršac, Centar Milenijum, gledalaca 800, sudije: Glišić (BG); Pecelj (NS), Matić (KG)

VRŠAC: Milošević 9, Dimić 16 (7 sk), Dukić, Ćirković 13 (4 as), Perišić, Adžić, Grušanović 5, Majstorović, Gazibegović 6 (9 sk), Savović 5 (14 sk), Vraneš 12 (7 sk).

OKK BEOGRAD: Vujić 2, Miljenović 15 (4 sk, 5 as), Kljajević, Musić, Marković, Langović 27 (14 sk), Jovičić 5 (7 sk), Malešević 13 (5 sk), Rebić, Matković 6, Vićentić, Grujanić.

OKK Beograd je iskoristio tešku kadrovsku situaciju u Vršcu i u triler završnici zabeležio vrednu pobedu u Milenijumu. Izabranici trenera Branka Milisavljevića bolje su se snašli u završnici, napravili daleko manje grešaka od domaćih igrača, i uspeli da se revanširaju za poraz koji su im Vrščani naneli u prvom delu sezone.

Trener Vršca Darko Kostić na ovom meču nije mogao da računa na Reja Ona – Embo koji se povredio i otišao na lečenje u Francusku i Gejba Bilera koji je zbog porodičnih problema otputovao u Ameriku. Kada se tome doda i prekid saradnje sa centrom Šćekićem, jasno je da tim mora pod hitno da se pojača dovođenjem još jednog igrača. Ipak, Vršac je bolje počeo imao prednost od 20: 11 u drugoj četvrtini i na odmor posle prvog poluvremena otišao sa retzultatskom prednošću (33:29). Međutim, gosti su svoj najbolji period igre imali u trećoj četvrtini  kada su došli do vođstva od 9 poena razlike (50:41), kada je blistao najbolji igrač meča, centar Aleksandar Langović. Njegov učinak bio je odlučujući, mada nije zanemarljiv ni podatak da su Vrščani izgubili 15 lopti i na taj način obezvredili prednost u skoku i 18 lopti uhvaćenih pod košem protivnika. Poslednji pokušaj Vrščana da meč reše u svoju korist bio je početkom poslednje četvrtine kada se razigrao Nemanja Milošević koji je na 4 i po minuta pre kraja izjednačio na 60:60. Tada su stvari u svoje ruke preuzeli Langović i Miljenović koji su do kraja postizali sve poene za svoj tim i doneli im važne bodove u borbi za opstanak. Foto: M. Živković Izvor KK Vršac