VRŠAC – BORAC 83:72 (19:18, 16:12, 29:18, 19:24)

Centar Milenijum, gledalaca: 600, sudije: Maričić (KV), Mrdak (BG), Krstić (Al)

VRŠAC: Milošević, Dimić 7 (6 sk, 5 as), Dukić, Ćirković 15 (4 as), Adžić 6, Grušanović 14, Pavković, Gazibegović 11 (9 sk), Savović 2 (12 sk, 7 as), Vraneš, Biler 26 (17 sk), Šćekić 2.

BORAC: Ćurčić 7, Alikadić 16, Popović 4, Đoković 5, Krsmanović, Gavrilović, Majstorović, Kočović 11 (5 as), Nerandžić 6 (13 sk), Džons 8, Todorović 6, Čarapić 9.

Vrščani su u svojoj najboljoj utakmici ove sezone pružili igru za pamćenje, prekinuli seriju poraza i ubedljivo savladali lidera na tabeli. Trener Darko Kostić uspeo je da preporodi ekipu za nedelju dana a njegovi igrači potpuno su povratili samopouzdanje, pokazali fanatičnu energiju i izuzetnu želju za pobedom. Junak pobede Vrščana bio je sjajni Gejb Biler, pravi vođa ekipe za koga Čačani nisu imali nikakvo rešenje. Vršac je imao dominaciju pod košem zahvaljujući Savoviću i Gazibegoviću i dvostruko više asistencija od rivala. Samo u prvoj četvrtini vladala je rezultatska neizvesnost, a u drugom periodu ekipa Vršca preuzela je inicijativu i potpunu rezultatsku kontrolu. Do prve osetnije prednosti Vršac je došao u 15. minutu košem Bilera za vođstvo od 6 poena (29:23), ali i propustio nekoliko napada da već tada stekne dvocifrenu prednost. Sve to su izabranici trenera Kostića nadoknadili početkom drugog poluvremena kada su sa dve trojke odličnog Ćirkovića i jednom Bilera došli do dvocifrene razlike (44:32). Usledila je reakcija Čačana, posle namerne lične greške Ćirkovića ubacili su 4 poena i došli na zaostatak od 3 poena (43:46), ali za više nisu imali energije. U finišu treće četvrtine Vrščani su započeli pobednički ples magičnim driblingom Ćirkovića i efektnim prodorom za prednost od 15 poena (62:48), da bi sredinom poslednje četvrtine došli i do vođstva od 20 razlike (79:59). Trener Borca Marinović tada je ubacio mladog Ćurčića koji je skrenuo pažnju na sebe sa nekoliko efektnih poteza, a jedina svetla tačka kod Čačana bio je efikasni Alikadić.  B. Josimov Izvor KK Vršac