30.11.2019.
Pobeda Valjevaca nakon produžetka

Vojvodina – Metalac 84:88 (10:22, 31:12, 23:22, 12:20, 8:12)

Košarkaši Vojvodine izgubili su meč posle prave drame od direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Novosađani su platili danak povredama nekih igrača, ali i slaboj poslednjoj deonici u kojoj u prvih pet minuta nisu poentirali.

Crveno-beli kao da se nisu dobro zagrejali, pa su u meč ušli mlako i dekoncentrisano. Ipak, u drugoj četvrtini bili su odlični, a gosti kao da nisu postojali na terenu. Na poluvremenu Vojvodina je imala sedam poena prednosti (41:34).

U trećoj deonici imali su košarkaši Vojvodine u nekoliko navrata 12 poena prednosti i činilo se da će bodovi ostati u Novom Sadu. Ipak, u poslednjoj četvrtini nastupio je pravi sumrak Novosađana, koji nisu uspevali da nađu rešenje za čvrstu odbranu Metalca. Iz toga je proizašao pomenuti petominutni "post", te su Valjevci uspeli da se vrate i uhvate priključak. I pored toga, Voša je imala dva poena prednosti kada su gosti imali poslednji napad, ali su dozvolili da prime koš tri sekunde pre kraja, te se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta gosti su iskoristili dužu klupu, bili su precizniji i odneli su bodove u Valjevo.

Izjave posle utakmice

Igrač Metalca Toma Vasiljević : Veoma važna pobeda z anas. Odlično smo krenuli, ali smo dozvolili protivniku da nas stigne i prestigne. Ipak, nismo pali, uspeli smo da stegnemo odbranu i mentalno da uzdržimo pritisak. Mislim da smo zasluženo pobedili.

Trener Metalca Vladimir Đokić : Bitan meč za obe ekipe, i mi i Vojvodina se od starta nalazimo u brojnim  problemima, borimo se kako znamo i umemo. Ponosan sam na moje igrače kako su pristupili ovoj utakmici. U trećoj četvrtini je izgledalo da je za nas sve uzgubljeno, ali nismo se predavali. Bili smo uporni, pokazali smo karakter.

Igrač domaćih Ivan Mandić: Platili smo ceh zbog odsustva nekolicine igrača. Držali smo se do kraja, ali je u produžetku Metalac bio bolji. Trudili smo se koliko smo mogli, borili smo se, ali na kraju nismo izdržali.

Trener Vojvodine Filip Socek : Čestitam gostima na zasluženoj pobedi. Skraćeni roster je  uzeo danak, a mi ne možemo da igramo ako ne treniramo. Mi smo sličnu utakmicu u Novom Pazaru dobili, ovu smo izgubili, to je košarka. Ništa nije gotovo, ima još da se igra, verujem da možemo da izborimo opstanak Izvor KK Vojvodina