27.10.2019.
Vrščanima vojvođanski derbi

Posle drame, poenima u poslenjoj sekundi sa linije slobodnih bacanja Vasara, Vršćani su pobedili Vojvodinu. Bilo je to zanimljiv meč u kom su domaći uspeli da sustignu minus od 16 poena, imali napad za pobedu, ali sudijskom odlukom da se svira faul u poslednjoj sekundi američki bek je dobio priliku da kod nerešenog rezultata (92:92) preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja dovede Vrščane do nove pobede, što je on i učinio.

Problemi za Vojvodinu počeli su od samog starta, s obzirom da je Latifagić već od prvog minuta imao dve lične greške. Steklu su brzo gosti prednbost (2:10), ali su Novosađani uhvatili ritam i početkom druge deonice stigli do izjednačenja (25:25). No, na poluvremenu vodili su gosti (39:44). Početkom drugog dela razigrao se centar Vršca Čampara, poratilo ga je još nekoliko igrača i gosti su došli do maksimalnih 16 poena prednosti u 26. minutu  (48:64). Ipak, nisu se predavali domaći, zaigrali su odlično u poslednjoj četvrtini i stigli nadomak velikog preokreta, do kog na kraju ipak nisu stigli.

Igrač Vršca Lazar Grbović: Čestitke igračima Vojvodine na fer i korkektnoj igri. Znali smo da nas čeka težak meč u Novom Sadu. Dobro smo počeli utakmicu, pogotovo smo dobro otvorili drugo poluvreme, ali u poslednjoj četvrtini desio nam se veliki pad koncentracije. Dozvolili smo Raduloviću da se razigra, dali su nam dosta lakih poena, ali smo na kraju uz dosta sreće došli do pobede.

Igrač Vojvodine Enes Latifagić: Čestitam Vrščanima. Mi smo mlad tim koji je tek počeo da se uigrava, ali veliki šproblem je kada se promaši toliko slobodnih bacanja kao što se desilo nama na ovoj utakmici. Ostaje nam da narednih dana radimo na uigravanju, da se psihički podignemo i da damo sve od sebe da uskoro dođemo do prve pobede.

Trener Vršca Darko Kostić:  Imali smo problema sa niskom petorkom Vojvodine, slično kao i na prošlom meču sa Novim Pazarom i na tome treba da poradimo, jer očigledno je da lakše igramo protiv ekipa koje imaju klasične centre. Na momente smo bili dobri i u napadu i u odbrani, ali kada smo imali najveću prednost, odmah je krenulo utrkivanje ko će pre da šutne. Birali smo loša rešenje i to je unosilo nervozu u tim. Zadovoljan sam jer smo na kraju stigli do pobede, a ubeđen sam da će Vojvodina u nastavku prvenstva mnogima uzeti skalp u Novom Sadu. Ja im to od srca želim.

Trener Vojvodine Filip Socek: Ekipi Vršca čestitam na pobedi, a mojom momcima na sjajnoj borbi i velikom trudu. Zbog povrede smo nastupili bez Andrije Simovića, tokom meča povredio nam se i Zarić, generalno smo imnali dosta pehova. I pored svega, igrali smo meč na jednu loptu. Nije ovo ništa strašno, siguran sam da će moj tim dizati kvalitet igre kako prvenstvo bue odmicalo. Izvor KK Vojvodina