27.10.2019.
Košarkaši Metalca poraženi su od Napretka

Košarkaši Metalca poraženi su od aleksinačkog Napretka rezultatom 61:71 u četvrtom kolu Košarkaške lige  Srbije. Puleni Nebojše Raičevića su samo u prvoj četvrtini bili inferiorniji rival, dok su većim delom susreta uspeli da nametnu svoj ritam i zasluženo zabeleže prvu ovosezonsku pobedu na gostovanju. Na krilima Stepanovića i Tomaševića Valjevci su bili bolji rival na startu, a zahvaljujući promašenim zicerima i slobodnim bacanjima gostiju do kraja prvog kvartala prednost je rasla. Problemi Bogavca sa linije slobodnih bacanja dodatno su mučili goste, koji su nakon trojke Anđušića imali i 14 poena zaostatka, 23:9. Ipak, zahvaljujući lakim poenima i sve boljem Raičeviću uspeli su da u potpunosti preokrenu situaciju na parketu i serijom 20:4 u završnici prvog poluvremenu čak i povedu. Četvrta lična greška Stepanovića i treća Đukovića dodatno su otežali posao Đokiću, čija je ekipa i pored toga uspela da zaustavi nalet protivnika u finišu prvog dela.

Ipak, puleni Nebojše Raičevića sjajno su otvorili drugu polovinu susreta i u potpunosti kontrolisali situaciju na parketu. Ulogu Raičevića preuzeli su u prodor igri Milojević i Ilkić, a pomenute probleme domaćih u reketu vešto su kažnjavali, a poenima u tranziciji stigli u jednom momentu i do 13 poena prednosti. Pokušavali su domaći najčešće šutevima za tri poena da uhvate priključak, međutim tri propuštene prilike pri rezultatu 57:49 značile su i kraj svih nada da mogu do preokreta. Sjajni Ilkić vodio je svoju ekipu do važne pobede u ligi. U pobedničkoj ekipi istakao je Slaviša Bogavac sa 18 poena i 14 skokova, dok je Aleksandar Ilkić ubacio dva poena manje. U redovima Valjevaca Aleksa Stepanović ubacio je 17, dok je Toma Vailjević meč završio sa 14 poena i 11 uhvaćenih lopti. Trener gostiju Nebojša Raičević čestitao je igračima na velikom trijumfu: Uvek je lepo doći u Valjevo, znamo sa kakvim se problemima Metalac suočava od starta sezone. Rekao sam igračima da moramo biti strpljivi, što nije bilo slučaj u prvoj četvrtini. Ipak, u nastavku smo došli do svoje igre i uspeli da zaustavimo njihove udarne igre – Vasića i Tomaševića. Ne želim da izdvajam pojedince, ali mislim da su Dimitrije i Ilikić zaista defanzivno bili odlični i doprineli pobedi. Zahvaljujem se na gostoprimstvu i trudićemo se da uzvratimo istom merom u Aleksincu. Sa druge strane Vladimir Đokić je naglasio da je poraz za igrače izuzetno bolan zamerivši im što su se pomalo predali u trećoj četvrtini:

Čestitam Napretku na dobrom meču, znali su kako treba da nas napadnu i pored činjenice da smo dobro izgledali na startu susreta. Imali smo i tada loš procenat šuta van linije 6,75 i nismo uspeli dodatno da se odlepimo. U nastavku problemi sa ličnim greškama uticali su na naš način igre, jer je Stepanović izuzetno motivisano počeo meč, a falio nam je i bolji učinak Vasića čije je iskustvo od neprocenjive važnosti za mlade momke. Nastavljamo da radimo i nadam se da ćemo u nastavku sezone izgledati bolje. Izvor KK Metalac