VRŠAC POSLE ODLIČNOG PRVOG POLUVREMENA OSTAO BEZ ENERGIJE ZA FINIŠ

VRŠAC – NOVI PAZAR 77:89 (26:20, 20:25, 14:20, 17:24)

Centar Milenijum, gledalaca 600, sudije: Jovčić, J. Juras, Vlahović

VRŠAC: Milošević, Dimić 13, Vasar 17, Dukić, Ćirković, Grušanović 5, Pavković, Gazibegović 12 (10 sk), Savović, Grbović, Čampara, Biler 17.

NOVI PAZAR: Brunčević 6, Zahiragić 9, Vulić 13 (6 sk), Numanović, Novaković 5, Islamović, Todorović 23 (4 sk, 4 as), Đumić, Korać 25 (7 as), Nešović, Matović 3 (5 sk), Vučićević 5 (4 sk).

Košarkaši Vršca su u derbiju 3. kola doživeli prvi poraz ove sezone, posle odličnog prvog poluvremena usledio je veliki pad u drugom, kada su ostali su bez napadačkih ideja i bez rešenja za dva najubojitija protivnička igrača, Koraća i Todorovića.

Gosti su pronašli rezerve energije posle teškog gostovanja u Sloveniji u ABA 2 ligi, ali su i iskoristili veći broj igrača u rotaciji, što se pokazalo kao izuzetno važno u trenucima kada se lomio meč i kada se u ekipi Vršca osetilo odsustvo Čampare i Adžića.

Vrščani su odlično počeli, napravili su seriju 7:0, igrali maštovito i precizno u napadu, a veliko samopouzdanje dobili su Vasar i Biler kojima je praktično sve polazilo za rukom. Uz njih pod tablom je odličan bio Gazibegović, pa je Vršac posle trojke Vasara došao do prve dvocifrene prednosti (15:5). Jako oružje ekipe trenera Darka Kostića u prvom poluvremenu bio je ofanzivni skok, a šest uhvaćenih lopti pod košem gostiju doneli su 12 poena iz drugog napada. Starteg Pazaraca Popović pokušao je čestim izmenama da poremeti ritam Vrščana i u tome je uspeo početkom drugog perioda kada je počela da funkcioniše veza Korać – Todorović čime su gosti najavili preokret. Ipak, jedan od ključnih trenutaka utakmice je diskvalifikacija kapitena Vršca Savovića koju je sudija Jovčić dosudio u 17. minutu. U trećoj četvrtini Korać i Todorović bili su nezadrživi, plej Novog Pazara sjajno je upošljavao Todorovića u reketu i bio veoma precizan u šutu za tri poena. Novi Pazar je košem Vulića u 27. minutu došao do 12 poena prednosti (60:48), u tim trenucima je splasnula energija ekipe trenera Darka Kostića koju je u poslednjoj četvrtini izdao i šut, a sve što je do kraja uspela da uradi je prilazak na dva poena zaostatka (63:65) posle trojke Ćirkovića. Do kraja Vrščanima nisu uspeli da nađu recept za nadigravanje odbrane rivala i morali su da čestitaju na zasluženoj pobedi.Izvor KK Vršac