14.10.2019.
Gosti jači u finišu

Vojvodina – Zlatibor 94:120  (14:20, 31:26, 21:30, 28:44)Najmlađa protiv najstarije ekipe u ligi, epilog je očekivan: ubedljiva pobeda gostiju iz Čajetine. Do pre neku sezonu derbi u drugoligaškoj konkurenciji, sada to nije bio u KLS, jer golobradi Novosađani držali su se sjajno samo u prvom poluvremenu. U drugom, došli su do izražaja uz iskustvo, visina i prateće fizikalije Zlatiboraca, sve što nedostaje izabranicima mladog trenera Marka Skoka. U prvoj četvrtini, šut nikako nije služio igrače Vojvodine i to ih je koštalo rezultatskog priključka. No, sjajno su se raspucali u drugoj, kada su se razigrali Aleksandar Šrajer i Pavel Lobarev. Na opšte iznenađenje, u ovoj deonici crveno – beli su stigli i prestigli dvocifren zaostatak, te poveli 45:44. Do kraja poluvremena, minimalna prednost prešla je na stranu gostiju.  U drugom delu, mlađani Novosađani nisu mogli da isprate visok tempo Zlatiboraca, fizički zaista dominantnih. Kod domaćih u poslednjoj deonici odbrana gotovo da nije funkcionisala, a tu talenat ne pomaže: Čajetinci su bez problema popravili koš razliku i odneli bodove na Zlatibor. Izvor KK Vojvodina