30.05.2019.
Zlatibor odneo bodove iz Srema

U poslednjem kolu Grupe A Super lige Srbije, Dunav je na svom terenu poražen od Zlatibora rezultatom 89:106 (20:29, 24:27, 24:20, 21:30). Gosti su u utakmicu ušli mnogo bolje, većim delom kontrolisali su igru i rezultat i na kraju zasluženo slavili. Odbrana Dunava nije bila na dovoljno dobrom nivou kao u prethodnim utakmicama. Košarkaši Zlatibora bili su precizni iz svih pozicija, posebno za tri poena (16/32). Već u prvom poluvremenu stekli su dvocifrenu prednost a sredinom treće četvrtine Čajetinci su imali i maksimalnih +17 (53:70). Zatim je proradila i odbrana Dunava pa su domaći za tri minuta serijom 13-2 došli na samo šest poena zaostatka (66:72). Ipak, Banovčani nisu imali dovoljno snage i koncetracije da potpuno preokrenu utakmicu. Zlatibor je odigrao odlično i poslednju deonicu i na kraju odneo bodove iz hale Park. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Nikola Rondović (26p, 5sk, 4as), Aleksa Nikolić (15p, 9sk, 15as) i Radomir Marojević (18p, 4sk), dok su kod Dunava efikasniji od ostalih bili Srđan Ivić (14p, 6sk) i Aleksandar Miljković (12p, 3sk).

Sezona za oba tima je završena i može se reći da je bila uspešna i za jedne i za druge. Dunav je prvi put bio učesnik Super lige a Zlatibor je ponovio prošlogodišnji rezultat.