27.05.2019.
FMP opravdao ulogu favorita

Košarkaši Dunava poraženi su na svom parketu u 9.kolu grupe A Super lige Srbije od ekipe FMP rezultatom 67:79 (15:24, 18:21, 12:21, 22:13). Tim iz Železnika je odmah na početku pokazao svoj kvalitet. FMP je nakon pet minuta igre vodio 14-0 i već tada je bilo jasno da Dunav teško može do iznenađenja. Od tog momenta, Alasi su malo popravili svoju igru i nisu dozvolili FMP-u da do poluvremena stvori veću prednost (33:45). Kako su počeli utakmicu, tako su gosti otvorili i treću deonicu pa su u jednom momentu imali i maksimalnih 26 poena prednosti (38:64). Igrači Dunava uspeli su da u poslednjoj četvrtini poprave utisak i ne dozvole ubedljiv poraz kao u prvom duelu ova dva tima, pa je na kraju FMP slavio rezultatom 67:79. Goste su predvodili Aleksa Uskoković (14p, 3sk), Stefan Pot (9p, 5as) i Aleksandar Bursać (11p, 8sk), dok su se u redovima Dunava istakli Mladen Grušanović (21p, 4sk) i Aleksandar Beloica (5p, 5sk, 4bl). U poslednjem kolu Dunav dočekuje Zlatibor a FMP dočekuje OKK Beograd.