24.05.2019.
Borac izvukao pobedu u Pazovi

U 8.kolu grupe A Super lige Srbije, u hali Park u Staroj Pazovi, Borac je savladao domaći Dunav rezultatom 72:80 (25:17, 18:23, 13:18, 16:22).

Banovčani su odlično otvorili utakmicu. Dobrom igrom u odbrani dolazili su Alasi do lakih poena u napadu pa je Dunav već nakon pet minuta igre imao dvocifrenu prednost (12:2). Mogli su domaći i do veće prednosti ali je i Borac počeo da pogađa, posebno sa spoljnih pozicija, pa su se gosti do poluvremena vratili u utakmicu (43:40). Nastavio je Dunav sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu i imao prednost sve do pred kraj treće četvrtine. Od tog momenta, iskusnija ekipa Borca zatvroila je prilaze svom košu, igrači Dunava nisu imali dobra rešenja u napadu, pa su Čačani prešli u vođstvo. (62:69). Nisu se predavali domaći i tri minuta pre kraja prilaze na poen zaostatka i uvode utakmicu u neizvesnu završnicu (68:69). U poslednja dva minuta Borac je pokazao kvalitet i koncetrisanijom igrom kada je bilo najbitnije rešio utakmicu u svoju korist rezultatom 72:80.

U narednom kolu, već u subotu, Dunav dočekuje FMP a Borac dočekuje Zlatibor.