23.05.2019.
Lako do ubedljive pobede protiv Slobode

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru osmog kola Superlige u meču odigranom u hali Mega Factory ubedljivo savladali Slobodu sa 96:66 (30:15, 20:16, 17:12, 29:23). Izabranici trenera Dejana Milojevića su pitanje pobednika praktično rešili već u posle prve četvrtine kada su došli do plus 15, da bi do kraja meča stigli do ubedljive pobede. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Gogu Bitadzea i Andriju Marjanovića. Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Adam Mokoka sa 21 poenom i Nikola Mišković sa 18. Kod Slobode se istakao Bratislav Paunović sa 15 poena. Posle 8 odigranih kola Mega Bemax je na 2. mestu sa 5 pobeda i 3 poraza dok Sloboda ima skor 1-7. U narednom kolu u nedelju 26. maja od 20 časova Mega dočekuje Dynamic VIP Pay. Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Ilić, Mišković. Već na početku meča Mokoka i Atić pogađaju sa svih pozicija uz atraktivna zakucavanja i blokade i Mega brzo stiže do dvocifrene prednosti. Njima se priključuju Ašćerić i Mišković da bi potom Čarapić lepim polaganjem postavio rezultat posle prvih 10 minuta, 30:15. Odlična odbrana na početku druge četvrtine gde Mega iz kontri stiže do 42:18. Gosti iz Užica serijom 1:9 uspevaju da uspore Megu, ali Mokoka i Ilić poenima ipak obezbeđuju sigurnih plus 19 posle 20 minuta igre, 50:31. Malo poena sa obe strane početkom drugog poluvremena, ali Mišković i Atić trojkama pokreću napad Mege. Fundić je odličan pod košem u nekoliko situacija i Mega vodi 65:39, a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 67:43. Mišković vezuje 9 poena na početku poslednje četvrtine, Mega stiže i do plus 30 uz nekoliko atraktivnih zakucavanja Mokoke. Priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom a Mega je na kraju slavila sa 96:66. Mega Bemax: Janjić 5, Zarić 2, Ašćerić 5, Mišković 18 (5 ukradenih lopti), Čarapić 9, Atić 8 (10 asistencija), Koprivica 4, Mokoka 21 (9 skokova), Ilić 11 (8 skokova, 3 blokade), Fundić 13. Sloboda: Crnić 3, Simić 10 (9 skokova), Otašević, Trajković 2, Marić, Đorđević 7, Čubić 8, Krstić, Paunović 15, Nikolić 12, Tadić 9. Foto: Mega Vladimir Lučić, trener Slobode:

Nemam neki poseban komentar za ovu utakmicu. Mega je pokazala i dokazala svoj kvalitet. Razlika između Slobode i Mege je velika. Mega je zasluženo pobedila, vodila je od prvog do poslednjeg minuta, a mi u ovom trenutku nismo bili ni blizu da pružimo bolji otpor. Ja se izvinjavam ekipi Mege što nismo mogli jače da im pariramo. Mi se okrećemo narednoj utakmici protiv Tamiša, sa željom da na svom terenu zabeležimo pobedu. Stefan Simić, igrač Slobode:  Čestitao bih Megi na zasluženoj pobed. Krenuli su koncetrisano i agresivno od samog početka i tako igrali do kraja meča i zato su zasluženo pobedili. Sa druge strane mi nismo ispoštovali neke naše dogovore, bili smo pomalo i dekoncetrisano što je Megi omogućili da lako održava stečenu prednost. Adam Mokoka, igrač Mega Bemaxa:

Ovo je bila veoma dobra utakmica za nas. Bili smo fokusirani od samog početka, imali smo dobar protok lopte, igrali smo nesebično i to nam je donelo trijumf.
Dejan Milojević, trener Mega Bemaxa: Zadovoljan sam utakmicom. Imali smo dobar pristup tokom svih 40 minuta i u u takvoj igri naš kvalitet je došao do izražaja. Bili smo koncentrisani, nesebični u napadu, a uz to i dosta dobri i čvrsti u odbrani. Naš cilj se zna, to je plasman u plej-of i zato želimo da u narednom meču za par dana protiv Dinamika zabeležimo pobedu.  Bemax/Ivica Veselinov