18.03.2019.
ISTORIJSKI USPEH DUNAVA

Subotnje utakmice poslednjeg kola Košarkaške lige Srbije donele su mnogo uzbuđenja. U Hali Park u Staroj Pazovi, Dunav je dočekao Metalac i verovao da će pobedom ali i uz pobede domaćih ekipa u Užicu i na Zlatiboru, doći do osme pozicije i plasmana u Super ligu. Alasi su počeli izuzetno motivisano i od prvog minuta stavili su do znanja gostima da u ovoj utakmici nemaju šta da traže. Odbrana je bila na visokom nivou a u napadu Dunav je bio nepogrešiv. Samo u prvom poluvremenu Alasi su ubacili 62 poena, od toga 16 trojki, pa su na poluvremenu imali 28 poena prednosti (62:34). Drugo poluvreme bilo je rutinsko održavanje prednosti i igra za publiku. Na kraju, Dunav je slavio rezultatom 95:67 (26:11, 36:23, 14:12, 19:21). U tom momentu, utakmice u Užicu i na Zlatiboru još su bile u toku a kada je konačno potvrđeno da su u obe slavili domaćini, počelo je slavlje u redovima Dunava. U svojoj trećoj sezoni u Košarkaškoj ligi Srbije, Dunav je napravio istorijski uspeh i plasirao se u Super ligu. U grupi sa Dunavom biće Crvena Zvezda, FMP, Borac, OKK Beograd i Zlatibor.