Vršac slavio u Milenijumu 11.03.2019.

VRŠAC – OKK BEOGRAD 95:83 (28:22, 23:24, 22:14, 22:23)

Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Jovčić, Nikolić, Sedlar

VRŠAC: Ćirković 21 (7 sk, 5 as), Munižaba 9, Kapetanović 16 (4 sk), Radivojević 7 (10 as), Brkić 17 (6 sk), Savović, Simović 7 (5 sk), Ognjenović 8 (8 sk), Mrđa, Marinković-Đorđević 10 (4 sk). OKK BEOGRAD: Langović 6 (5 sk), Simeunović 23 (10 sk), Negovanović, Islamović 5 (5 as), Jovičić 15, Cerovina 10 (7 sk), Vujić 7, Mušidi 15 (4 sk, 7 as), Maran, Vićentić 2 (4 sk), Grujanić. Vrščani su odigrali najbolji meč otkako ih predvodi trener Darko Kostić i pobedom protiv favorizovih „klonfera“ ponovo oživeli superligaški san. Iako su uoči utakmice ostali bez najboljeg igrača Strahinje Jovanovića, igrači Vršca su zbili redove i tokom cele utakmice bili tim koji veruje u sebe. Zahvaljujući odličnom početku Vršac je stekao dvocifrenu prednost (12:2) koja je za Beograđane skoro u čitavom toku prvog poluvremena bila nedostižna. Gosti su jedini put zapretili serijom 7:0 početkom druge četvrtine kada su košem Simeunovića došli do minimalne prednosti (32:31). Bez obzira što je bio bez klasičnog organizatora igre, vršački napad je ubojito delovao tokom čitavog toka susreta, sa širokim spektrom rešenja za koja gosti najčešće nisu imali rešenja. Prodorni Ćirković odigrao je svoj najbolji meč u dresu Vršca dok je Radivojević, sa deset asistencija, pokazao punu igračku zrelost i sjajnorazigrao centre Ognjenovića i Brkića. Vršac je početkom drugog poluvremena pojačao ritam i serijom 6:0 ponovo došao do dvocifrene prednosti (57:46) koju nije ispuštao do kraja. Veljko Brkić je skoro čitavo drugo poluvreme odigrao sa četiri lične greške i meč završio ispraćen ovacijama sa tribina. Gosti su u svojoj igri imali mnogo praznih minuta, najveći broj napada završili su najiskusniji, Simeunović i Mušidi, ali u Milenijumu nisu imali svoje veče.