FMP drugi finalista 03.06.2018.

Pobedom u majstorici polufinala plej-ofa FMP je izborio plasman u samu završnicu nacionalnog šampionata, gde će se za trofej boriti protiv Crvene zvezde.

"Panteri" su u Železniku relativno lako izašli na kraj sa čačanskim Borcem, koji je samo u prvom poluvremenu koliko toliko uspevao da parira razigranim izabranicima Vladimira Jovanovića 77:56 (25:22, 19:19, 14:9, 19:6).

Snažni centar Majkl Odžo i plejmejker Stefan Pot bili su, posebno u prvih 20 minuta, nerešiva enigma za odbranu gostiju, koji su u završne dve četvrtine bili potpuno inferiorni u odnosu na rivala, o čemu najbolje govori i broj ubačenih poena u tom intervalu (15).

Čačani s puno optimizma došli u Beograd, ali tokom većeg dela meča bilo je očigledno da će teško uspeti da naprave brejk vredan plasman u finale, iako su rezultatski priključak uspevali da održe do završnice trećeg kvartala. Ipak, u završnih 10 minuta gosti su potpuno izgubili kompas, njihovu brzopletost u napadu domaći su kažnjavali gotovo bez greške, i skoro šest minuta bez poena Borca iskoristili da odu na nedostižnih 71:50.

Repriza prošlogodišnje finalne serije plej-ofa počinje u četvrtak, 7. juna u dvorani "Aleksandar Nikolić", a šampion će biti tim koji prvi ostvari tri pobede.

FMP: Odžo 22 (8/9 za dva, 6/7 sl. b, 8 sk), Nenadić 9, Pot 14 (4/7 za dva, 3/5 sl. b, 11 sk, tri as), Bursać 7, Simanić 5, Đoković 8, Simeunović, Jeremić 6, Šešlija, Apić 2, Hamfris, Radovanović 4.

BORAC: Đoković 10, Stojadinović 6, Balaban 7, Dimić 5, Radulović 6, Popović 2, Pešaković 2, Prlja 10 (4/5 za dva), Gavrilović 2, Todorović, Čarapić, Marinović 6.