Crvena zvezda u finalu 31.05.2018.

Crvena zvezda je u finalu plej-ofa. U drugom meču polufinalne serije crveno-beli su pred navijačima Partizana savladali crno-bele i sa 2:0 eliminisali večitog rivala.

Ključnu rolu u ovoj utakmici odigrali su Tejlor Ročesti, a Oskar za epizodnu ulogu morao bi da se nađe u rukama Stefana Jankovića koji je imao maestralnu minijaturu tokom četvrte četvrtine. Uz to Zvezda je imala i 18 skokova u napadu čime je nadoknadila loš procenat šuta ta tri poena (29-9).

Tokom prvih sedam minuta igre Zvezda je pogodila četiri trojke. Zbog toga i ne čudi što su crveno-beli poveli na startu sa 16:11. Ali, kada je igrače Zvezde stao šut, Partizan je to znao da iskoristi. Na sve se nadovezala i povreda Dobrića nastala posle sudara koleno u koleno sa Gagićem. Kola tima sa Malog Kalemegdana su krenula nizbrdo, a crno-beli su posle 16 minuta igre imali prednost 32:26. Partizan je u tom trenutku napravio seriju 11:0.

Ipak, posle prvog poluvremena ostao je utisak da je Partizan propustio priliku da stekne mnogo veću prednost od 38:37 koliko je bilo posle 20 minuta igre. Ali, da bi to moglo da se desi, crno-beli su morali da imaju više raspoloženih igrača. Ovako sam je vukao Najdžel Vilijams Gos sa ubačenih 15 poena za 16 minuta provedenih na terenu.

Sa druge strane Zvezda je za prvih 20 minuta opalila 17 šuteva za tri. Pogodila je šest. Svih šest iz prvih deset pokušaja.

Trom ritam, neefikasna igra, mnogo prekida…Sve su to bile karakteristike prvog dela treće četvrtine. Partizanov kapiten Novica Veličković trojkom je doneo, u tom momentu rekordnih plus devet (51:42).

Ali, Zvezda je ekspresno reagovala. Omić, pa oporavljeni Dobrić i ponovo Omić i za tren oka crveno-beli su se vratili u igru – 51:49. Na krilima inspirisanog Jankovića u završnici meča crveno-beli su napravili potpuni preokret. Tim sa Malog Kalemegdana stekao je šest poena prednosti na nešto manje od tri minuta pre kraja (76:70).

Previše pokušaja u šutu za tri poena koštali su igrače Partizana u finišu bilo kakve šanse da izbrišu minus i izbore majstoricu.