FMP slavio u neizvesnoj završnici 30.05.2018.

FMP Železnik poveo je protiv Borca 1:0 u drugoj polufinalnoj seriji plej-ofa srpske Super lige.

U meču sa mnogo oscilacija na obe strane, "panteri" su sveli rivala na 35 odsto šuta iz igre i uz naklonost Fortune u poslednjim sekundama slavili rezultatom 71:69 (20:14, 14:17, 17:19, 20:19).

Revanš je u četvrtak u Čačku, gde će biti rešeno da li FMP ide u finale, ili će se u nedelju igrati "majstorica".

Najbolji pojedinac u timu FMP, ali i na čitavoj utakmici, Nemanja Nenadić, umalo je postao tragičar kada je 13 sekundi pre kraja promašio oba slobodna bacanja.

Gosti su imali napad za izjednačenje i produžetak, ili čak za trijumf, ali nisu dobro postavili tu akciju i raspoloženi Ilija Đoković iz teške pozicije nije uspeo da pogodi trojku.

Đoković je u trećoj četvrtini praktično sam vratio Borac u život, nakon vođstva FMP od 48:33 u 26. minutu.

"Kam-bek" je počeo trojkom Marka Stojadinovića, a onda je reprezentativac Srbije postigao 12 poena zaredom i u poslednjih 10 minuta se ušlo sa minimalnom prednošću učenika Vladimira Jovanovića – 51:50.

Nakon pet minuta igre "koš za koš", Nenadić je "vezao" pet poena za 66:62, Stojadinović je u 39. minutu realizovao sva tri bacanja i izjednačio na 67:67, a sjajni Nenadić opet odveo FMP na "plus dva".

Na osnovu viđenog u Železniku, kroz 48 sati će se u dvorani kraj Morave voditi žestoka borba…

FMP: R. Đoković 2 (3as), Jeremić 9, Apić 6, Pot 11 (6sk, 4as, 4izg), Nenadić 22 (9sk, 6as), Bursać 2 (4sk), Radovanović 2, Hamfris, Šešlija, Simanić 3, Simeunović, Odžo 14 (5sk, 4blk, 3izg).

BORAC: Popović 2 (4sk), Kutlešić 5, I. Đoković 14 (trojke 3-6, 5as, 2ukr, 3izg), Pešaković 5 (4as), Balaban 12 (6sk), Prlja 5, Dimić 1, Stojadinović 15, Radulović (3as), Todorović 3 (6sk), Čarapić 3, Marinović 4.