Partizan zakazao derbi u polufinalu 25.05.2018.

U drugoj utakmici četvrtfinala, Partizan NIS je na gostujućem terenu savladao Mega Bemax sa 79:93 (26.20, 20:26, 20:24, 13:23) i tako izborio plasman u polufinale.

Početak meča je u znaku Mege koja u kratkom periodu pogađa 5 trojki od kojih je 3 dao Mušidi pa Mega vodi 17:11. Fundići ulazi u igru pa prednost Mega Bemaxa nastavlja da raste na 24:12, ali Partizan serijom 2:8 smanjuje minus za 26:20 posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini Jaramaz sa nekoliko odličnih ulaza čuva prednost, ali Partizan preko Gosa polako topi razliku. Musić sjajno razigrava saigrače, ali finiš perioda opet pripada gostima koji u poslednjem minutu stižu do izjednačenja, da bi Jaramaz potom bio neprecizan sa linije slobodnih bacanja pa se na odmor otišlo sa 46:46.

Posle pauze na poluvremenu, Partizan sa nekoliko koševa Marinkovića prvi put stiže do prednosti od prve četvrtine, 52:56, ali Bitadze i Marjanović vraćaju egal. Posle izlaska na šut Gosa  Musić je doživeo težak pad, ali je krajem četvrtine uspeo da se vrati na parket. Kraj deonice pripada Partizanu koji vodi pred poslednjih 10 minuta sa 66:70.

Na početku poslednje četvrtine Mega zbog 5 ličnih ostaje bez Bitadzea i Fundića. Na 4 minuta do kraja Mega je zaostajala 70:76, ali je usledio novi pad koncentracije, dosta promašenih slobodnih bacanja što je Partizan iskoristio i preko Veličkovića i Gosa prelomio meč za konačnih 79:93.

(Foto: Dragana Stjepanović)