Zvezda povela sa 1:0 21.05.2018.

Košarkaši Crvene zvezde mts sigurno su započeli odbranu trona. U prvom meču četvrtfinalne serije plejofa Super lige Srbije, crveno-beli su savladali Vršac rezultatom 89:50 (21:11, 29:16, 19:13, 20:10). Utakmica je u potpunosti bila pod kontrolom izabranika Milenka Topića koji su od početka do kraja igrali veoma dobro u odbrani. Brz protok lopte i veoma dobri procenti šuta omogućili su Zvezdi da rutinski i ubedljivo trijumfuje.

Polovinom prve deonice crveno-beli su preuzeli kontrolu nad utakmicom. Sjajnu seriju pokrenuo je respoloženi Dejan Davidovac koji je trojkom odvojio svoju ekipu na plus 5 – 16:11. Dobra odbrana i odlične napadačke role Nikole Jovanovića i Filipa Čovića doneli su Zvezdi dvocifreno vođstvo, a i konačan rezultat na kraju prve deonice – 21:11.

Izabranici Milenka Topića bili su u dobrom ritmu i u nastavku utakmice. Dobra odbrana dozvolila im je da ubrzaju napad. U takvoj igri najbolje su se snalazili Filip Čović i Ognjen Dobrić koji su bili ključni igrači u kontranapadima. Kada se novim poenima pridružio odlični Alen Omić crveno-beli su stekli plus od 20 poena i to na nešto više od dva minuta pre kraja prvog poluvremena – 42:22.

Do poluvremena prednost je dodatno rasla i poeni Tejlora Ročestija uz prekršaj doneli su crveno-belima 23 poena prednosti nakon 20 uvodnih minuga (50:27).

Vršac je na krilima juniora Crvene zvezde Stefana Momirova bolje započeo treći period i uspeo da smanji prednost uvodnom serijom 6:1, ali su se izabranici Milenka Topića brzo konsolidovali. U narednih sedam minuta gosti su postigli samo pet poena i u završnici perioda nova trojka Dobrića donela je najveću prednost od 31 poena – 69:38.

Svako pitanje pobednika je bilo rešeno i trener Topić je želeo da preostalo vreme iskoristi za odmor nosioca igre da bi ekipa zadržala svežinu i za revanš meč. Druga utakmica četvrtfinalne plejof serije zakazana je za sredu u Vršcu.