Borac moćan u Zemunu 16.05.2018.

Mladost iz Zemuna u prvom delu Super lige je pružila nekoliko solidnih partija, uspela je u tom delu takmičenja da zabeleži i jedinu pobedu, i to u gostima, nad Mega Bemaxom.

U drugih pet kola došlo je do ozbiljnog pada forme i Mladost je sve mečeve izgubila sa preko 20 poena razlike.

Dva najveća debakla doživela je na svom terenu – 67:125 prošle nedelje protiv Mege i u poslednjem kolu, u utorak popodne, 66:120 protiv Borca, po četvrtinama 15:30, 20:28, 16:31, 15:31!

Čačani su završili ligaški deo sa skorom 8-2. Zauzeli su drugo mesto u A grupi, iza Crvene zvezde i u četvrtfinalu plej-ofa igraće protiv Dinamika.

Trener Jovica Arsić iskoristio je priliku da raspodeli minutažu i isproba neke mlađe snage, ali najviše je u ovoj utakmici uživao iskusni centar Darko Balaban, koji je za samo 15 minuta ubacio 21 poen.

MLADOST: Nešović 16, Brkić 14, Bjelić 13, Svilar 11 (4izg), Malidžan 4 (6as, 4izg), Pažin 4, Babović 2 (3as), Nikolić 2.

BORAC: Balaban 21 (7sk, 2blk), Gavrilović 18, Popović 14 (4sk), Stojadinović 13, Pešaković 11 (6as), Đoković 10 (11as, 2ukr, 3izg), Todorović 8, Kutlešić 7 (3as, 4ukr), Radulović 7 (5as), Čarapić 5, Prlja 4 (4sk, 3ukr), Ćalović 2.