Zvezda ponovo na čelu grupe A 10.05.2018.

Košarkaši Crvene zvezde, s novim šefom stručnog štaba, Milenkom Topićem, revanširali su se Borcu za poraz u Čačku - 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18) i preuzeli vrh grupe A Superlige Srbije.

Čačani su još jednom pružili odličan otpor, ali je serija domaćina sredinom poslednje deonice (12:0) i previše promašenih bacanja gostiju (35-21) donela prevagu šampionu Srbije.

Borac je preko Čarapića i Dimića stekao osetnije vođstvo na startu (2:10). Ipak to nije unelo paniku kod domaćina koga je Ročesti poenima ali i razigravanjem Lesora i Davidovca poveo u preokret (16:13).

Drugu četvrtini su crveno-beli znatno bolje počeli. Trojkama Dobrića, Ročestija i Davidovca izgradili su 36:27. Ipak, gosti nisu posustajali, već su kažnjavali sve propuste u odbrani rivala, čuvajući rezultatsku neizvesnost.

Rezultatska klackalica se na stavila i u drugom poluvremenu. Nijedan tim nije uspšeo rezultatski da se odlepi sve do polovine psolednje deonice kada je Zvezda serijom od 12:0 stekla prvu dvocifrenu prednost (73:60).

Čačani su na sve načine pokušavali da spuste razliku ispod sedam poena koja bi im sačuvala prvo mesto, ali ruka crveno-belih je ipak bili mirna u završnici.