Metalac ne zna za poraz u Valjevu 25.12.2017.

Pobedom protiv OKK Beograda Metalac je zaokružio uspešnu polusezonu, koju je okončao sa skorom 9/4 i mestom u vrhu tabele. Najefikasnija ekipa lige je i ovaj meč odigrala u svom stilu, iako je momcima trenera Počeka trebalo celo poluvreme da uđu u prepoznatljiv ritam. U nastavku se pitanje pobednika nije postavljalo, pa je Metalac sačuvao nepobedivost na domaćem terenu.

Da u prva dva perioda neće biti lako domaćinu bilo je jasno od samog starta. U redovima „klonfera“ prednjačili su Drekalović i Jovanović, ali ni centarska linija domaćih nije posustajala. Seriju trojki započeo je upravo Mikulić, a nastavili Đukanović i Vasić.

Ipak, nerešiva enigma za Beograđane tokom prvog dela bio je Kaplanović, najčešće posle proigravanja bekova mladi centar je već u ovom delu došao do 16 poena i bio najzaslužniji za maksimalnu prednost Valjevaca do tada baš na velikom odmoru.

Njegovu povredu na početku trećeg perioda puleni Darka Kostića nisu uspeli da iskoriste. Iako su se nakon dvocifrenog zaostatka u jednom momentu vratili na 60:53, nisu iskoristili dva vezana napada što je, ispostaviće se, bio poslednji trzaj da mogu do preokreta.

Do kraja perioda uzvratio je Vasić, a nadovezali se Krstović i Stamenić pa su domaći nešto više od tri minuta pre kraja imali čak 20 poena prednosti, što je treneru Počeku omogućilo da pruži šansu i mladim igračima.

(Foto: Sreten Pantelić)