Borac nije dozvolio iznenađenje 17.12.2017.

U 12. kolu Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem parketu savladao ekipu Metalca rezultatom 96:83.

Rivali su stegnuto i pomalo uplašeno ušli u meč, što je prouzrokovalo da naprave niz neočekivanih grešaka. Poeni koji su postizani manje-više bili su isilovani. Ipak, zahvaljujući pogođenim trojkama, Borac je uspevao da zadrži minimalnu prednost. U završnici četvrtine domaćin je malo ubrzao igru, poboljšao odbranu, ali zbog nekoliko ishitrenih šuteva nije uspeo da napravio neku osetniju prednost. Bilo je vidno da je Metalac došao po novi brejk.

Probleme igračima Borca pravio je gorostas Vraneš, što u napadu, što u odbrani. S druge strane, jedini iole raspoloženi košarkaš u redovima domaćina bio je Đoković, pravdajući tako titulu ,,sportista godine” u Čačku. Tokom druge deonice priključili su mu se još neki igrači, pa je Borac prvi put poveo dvocifrenom razlikom (38:27). Međutim, iskusna i kvalitetna ekipa Metalca znala je da se vrati, brzo napravivši seriju 10:0. Kada se činilo da će se Valjevci vratiti u meč, pa i povesti, Čačani su se trgli, prekinuli jalove minute, i na veliki odmor otišli sa osam poena prednosti.

Sam start treće četvrtine pripao je gostujućem timu. U tom periodu ponovo su napravili seriju, ovaj put postigavši sedam vezanih poena. Borac je relativno brzo izašao iz bonusa, pa su igrači Metalca imali priliku za postizanjem lakih poena. Iako su Čačani sve vreme vodili, gosti se nisu dali, pa su konstantno disali za vratom domaćem sastavu. Vodila se prava muška borba, što je bilo očekivano i pre početka meča. O tome svedoči i veliki broj faulova. Krajem treće deonice domaćin vezuje par dobrih minuta stekavši značajan suficit od 16 poena (77:61).

Početkom poslednje deonice domaću ekipu su zadesila dva peha, Mićić se povredio, a Čarapić je isključen zbog dva namerna faula. Uprkos tome, Borac je uspevao da zadrži veliku prednost stečenu u trećoj četvrtini. Metalac se trudio da stigne zaostatak i uvede meč u egal, ali preiskusna ekipa domaćina nije dozvolila iznenađenje na svom parketu. Čačani su slavili ostvarivši jako važnu pobedu u KLS ligi.