Zlatibor lako sa Radničkim 17.12.2017.

Košarkaši Zlatibora savladali su kragujevački KKK Radnički sa 98:68 (26:19, 24:14, 21:18, 27:17) u utakmici 12. kola Košarkaške lige Srbije, ostvarivši šestu pobedu u sezoni.

Zlatibor je već u prvom poluvremenu pokazao da mu je pobeda u ovom meču preko potrebna i ona se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Već u prvoj četvrtini vodili su sa 10 poena razlike (26:16), uz posebno zapaženu ulogu Riznića u obdrani (pet skokova). Prednost je skoro pa duplirana u drugoj četvrtini (50:33) kada je centarski tandem Marojević – Smolović doneo prevagu domaćima u igri pod obručem, uz solidne partije novajlija, Simovića i Popovića. Kod gostiju je Kolman ubacio 18 koševa za to vreme.

Do kraja utakmice Zlatibor je postepeno uvećavao prednost, sve do konačnih + 30.

Domaći tim ostvario je 22 uspešna dodavanja, najviše u dosadašnjem delu takmičenja, a trener Guša posebno je istakao partije novajlija ( Svetozar Popović 18 poena, Nemanja Simović 10 poena) kao i Radenka Smolovića (14 poena). Radomir Marojević je uz 14 poena imao pet uhvaćenih lopti, Milan Vulić i Dragoslav Papić ubacili su po 13, a Vladimir Veličković 11 poena. Kod gostiju, posebno se istakao Orlando Kolmen sa 26 poena i šest skokova.