Dunav slavio u gostima prvi put ove sezone 17.12.2017.

Košarkaši Dunava ostvarili su izuzetno važnu pobedu u Beogradu nad ekipom Beovuka, rezultatom 83:93 (25:21, 17:20, 23:25, 18:27) i tako prvi put ove sezone doneli bodove sa gostovanja.

Utakmicu su nešto bolje počeli domaći i u toku prve četvrtine konstantno bili u blagoj prednosti. Sredinom druge deonice, popularni Vukovi dolaze i do prednosti od deset poena ali od tog momenta Dunav je pružio mnogo bolju igru. Iako su Alasi imali izuzetno veliki broj grešaka i izgubljenih lopti (ukupno 24), uspeli su do poluvremena da se u potpunosti vrate u utakmicu.

U trećoj četvrtini ponovo su domaći bili u blagoj prednosti a Dunav je konačno došao u vođstvo u poslednjim trenucima tog perioda. Gostujući igrači od tada nisu ispuštali prednost. Iz minuta u minut uvećavali su razliku i na kraju zasluženo slavili i ostvarili petu pobedu u sezoni.